29 sausio 2012

Netobula tvarka ir knygos

Nepagalvokit, kad mano įrašams atėjo pabaiga.. Tiesiog dabar toks metas, kai aštuonių mėnesių kūdikis daug juda, tuo pačiu jam šalia nuolat reikia draugijos.. Kodėl para turi tik 24 valandas? Koks skirtumas, visvien laiko būtų mažai nuveikti tam, ko labiausiai norisi. Kad ir tie manieji rankdarbiai palauks ir niekur nedings. Jei tik rasiu laisvą minutę, jie nebus pirmieji eilėje, nes toje eilėje nuolat laukia dažnai į save nepanaši virtuvė.. Nesigėdiju jos parodyti. Tiesiog dabar dažnai yra taip.Užtai realizuoju save truputį kitaip. Užsikroviau kindle skaityklę krūva knygų ir kai tik vyksta natūralus maitinimas, sūpavimas, vežimėlio stumdymas lauke, kitaip tariant viena ranka ir bent viena akis laisva, tuomet skaitymas virsta malonumu. Štai pasidalinsiu keliais knyginiais atradimais.. beje, tai ne grožinė literatūra.

1. Didelę įtaką mano supratimui apie dizainą padarė Warren Berger knyga "CAD Monkeys, Dinosaur Babies, and T-shaped People". Kažkaip ilgą laiką dizaino sąvoką siejau su mada, rankinukais, bateliais, automobiliais ir kitais daiktais, kurie pasižymi naujomis formomis, funkcijomis. Atradau, kad kiekvienas mūsų esame savo gyvenimo dizaineriai. Lietuvių kalboje pasigendu veiksmažodžio atitikmens daiktavardžiui 'dizainas'. Dizainas tai ne vien tik galutinis rezultatas, daiktas, o ir procesas, kurio metu ieškome geriausio, priimtiniausio sprendimo varianto ir jį radę bei įgyvendinę pakeičiame savo gyvenimą teigiama linkme. Dizainas mums gali padėti ir susikurti savo laimę, kuriant savo gyvenimą taip kaip patogu pačiam. Dizainas vardan dizaino praranda prasmę, nes jis tik skatina vartojimą, tačiau nesprendžia mūsų esminių problemų. Todėl ateities dizaino uždavinys yra atsigręžti į skurdą, gamtos stichijas ir kitas situacijas, ieškant sprendimų ir juos įgyvendinant. Na žodžiu tikrai verta dėmesio knyga. Praturtėjau:)

2. Focus on Composing Photos: Focus on the Fundamentals. Peter Ensenberger. Truputėlį pasikausčiau fotografijos srityje - šviesa, spalvos, linijos, formos, tekstūra, kontrastai.. tikiuosi mano fotografijos šiek tiek patobulės.

3. "In Fashion", Annemarie Iverson. Puikus gidas siekiantiems karjeros mados pasaulyje. Nuo ko pradėti, mokslai, stažuotės, pažintys, ką apsivilkti einant į pokalbį, ką kalbėti, ir kitų n dalykų iš praktikos. Rekomenduoju.

Na ir dar keletas knygų - Visual Marketing (David Lengton, Anita Campbell), Internet Marketing (Matt Bailey). Dabartinė vadinasi 'Zen and the art of Making Living' visai ne apie budizmą. Kai ją perskaitysiu, tikiuosi būsiu radusi atsakymus į klausimus, kaip rasti sau mielą darbą, kurį dirbdama nesijausčiau kad dirbu. Trumpai tariant, kaip būti laimingu.

Nesušalkit:)

Komentarų nėra:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...